Zobrazit celý popis ... Skrýt celý popis ...

Viditelnost celého těla je důležitou součástí práce například na cestách. Musí vás být totiž dostatečně vidět pro řidiče jedoucích po silničních komunikacích, na kterých právě provádíte vaši službu. Takové oblečení je speciální bezpečnostní pracovní oblečení . Je ho proto nutné nosit v případech, kdy není možné odstranit nebo eliminovat rizika na přijatelnou míru.
Zásady správné reflexní bundy
V první řadě je důležité vědět v jakém prostředí pracujete a jakou pozici provádíte. Podle toho víte určit, o jaký typ reflexní bundy byste se měli zajímat. Norma EN ISO 20471/2013 definuje požadavky na reflexní výstražné oděvy v každé třídě. Stále však platí i starší normy EN 471 + A1 z roku 2007 nebo EN 471 z roku 2003. Každá třída má definované v jakém prostředí je vhodné nosit její oděvy. Také určuje i minimální požadovanou plochu reflexního materiálu, jeho počet a rozmístění na bundě.
Typy materiálů s vysokou viditelností
Materiál, který vám poskytne a zaručí viditelnost během dne se nazývá fluorescenční . Má zářivou žlutou nebo oranžovou barvu. Neposkytuje ale dostatečnou viditelnost ve tmě. Naopak, retroreflexní materiál vám poskytne vynikající viditelnost ve tmě, šeru či za svítání. Za denního světla má šedou až stříbrnou barvu. Skvěle odráží světlo a díky tomu se ve tmě stává vysoce svítivým.

Ideální volbou je volit komplet z obou těchto materiálů. Zářivá neonová barva vám dodá viditelnost přes den a reflexní prvky zas přes noc. Člověka v takovém oblečení je možné zpozorovat z dálky až 200 metrů .
Proč jsou komplety vhodnější než jen bunda nebo kalhoty?
Pokud se rozhodujete, zda si vybrat pouze bundu nebo kalhoty samostatně, rozhodně byste měli popřemýšlet nad reflexním kompletem. Už jen díky tomu, že bunda i kalhoty jsou ze stejného materiálu vám zaručuje vlastnosti jako například odolnost vůči vodě či větru v obou částech kompletu. Reflexní prvky mají rovnoměrně rozmístěny tak, aby je bylo všechny vidět . Stejná barva vrchního i spodního oděvu vám dodá jednotnou siluetu. Na cestě tak budete lépe patrný.
doporučení
Reflexní montérková souprava na šle PROFI HiVis je výborná kvalitní pevného materiálu. Větší část polyesterového materiálu v kombinaci s bavlnou má dostatek prodyšnosti. Poskytuje spolu až 11 funkčních kapes na kalhotách a bundě. Pomocí šlí si dokážete snadno nastavit jejich délku. Na ramenou, loktech či kolenou je extra posilovací materiál. To jsou nejvíce namáhány části těla při práci. Dvojité kolena umožňují si vložit do nich chrániče kolen . Ty ztlumí tlak v kolenou při klečení.

Nejprodávanější zboží
Reflexní komplet pláštěnka do deště RAINER

Reflexní komplet pláštěnka do deště RAINER

Reflexní komplet pláštěnka do deště RAINER 30 % PVC , 70 % polyester Sada zabalená v sáčku Reflexní pruh < / span> na hrudi…
384 včetně DPH
Montérková souprava ROADER YELLOW

Montérková souprava ROADER YELLOW

Montérková souprava ROADER YELLOW normy: EN420, EN471 výstražný Koplet bunda + kalhoty s laclem - Fluorescent ný materiál 86 % PES 14 % bavlna…
1,321 včetně DPH
Montérková souprava ROADER ORANGE

Montérková souprava ROADER ORANGE

Montérková souprava ROADER ORANGE normy: EN420, EN471 výstražný Koplet bunda + kalhoty s laclem - Fluorescent ný materiál 86 % PES 14 % bavlna…
1,321 včetně DPH

Zobrazuji všechny 4 výsledky

odevy-help2
Poradíme vám s výběrem?
+420 511 440 750