Zobrazit celý popis ... Skrýt celý popis ...

Vysoké teploty a intenzivní elektrický oblouk patří ke každodenní práci každého svářeče. Kvalitní pracovní kalhoty jsou funkční, odolné a nabízejí optimální ochranu při různých svářečských pracích. Co všechno by měly splňovat svářečské kalhoty?
Proč potřebujeme speciální oblečení?
Povolání svářeče se ne náhodou řadí mezi nejnebezpečnější povolání vůbec . Vzhledem k práci s otevřeným ohněm a elektrickým nábojem mohou na kůži vniknout jiskry či roztavený kov, které způsobují nehezké zranění a popáleniny. Na to, aby se eliminoval negativní vliv rizik, každý svářeč musí mít speciální svařovací oděv.

Aby mohly být kalhoty určené na svářečské práce, musí podléhat hned několika normám , a to EN 13688 (všeobecné výkonnostní požadavky na ergonómnosť, neškodnost, určování rozměrů, stárnutí, kompatibilitu a označování ochranného oděvu), EN 11611 (minimální požadavek na pracovní oblečení, které chrání jeho nositele před krátkými procesy se svařováním nebo podobnými procesy a příslušnými riziky) , popřípadě EN 1149-5 a EN 13034.

Co se týče stylu kalhot, v nabídce převládají kalhoty do pasu, ale i ty se šlemi. Nezapomeňte k nim zvolit také svářečskou bundu , vhodnou a odolnou obuv a to nejhlavnější – svářečskou kuklu .
Materiál svářečských kalhot
Hlavními vlastnostmi, které musí mít každý materiál zvolený pro svářečské oblečení je nehořlavost a antistatičnost . Je to z důvodu toho, že při svařování se manipuluje s elektrostatickým obloukem, který vytváří jiskry, a ty se dokážou chytit na hořlavý materiál. Můžete najít řadu materiálů, z nichž jsou tyto oděvy vyrobeny. Vhodným materiálem je například kůže , která poskytuje dobrou ochranu proti šupinám. Kalhoty z ní je nejlépe využít v chladnějších pracovních podmínkách. Vzhledem k tomu, že pokožka pod nimi nedýchá, pracovník se v takovém oblečení dokáže velmi rychle zahřát, což se později může odrazit na jeho pracovní efektivitě.
doporučení
Svářečské kožené kalhoty WELD jsou vyrobeny z vysoce kvalitní hovězí kůže, díky čemuž splňují normy určené pro použití oděvu při svařování. Kalhoty jsou navrženy tak, že je lze přizpůsobit na výšku pracovníka (170 – 182 cm) a v obvodu pasu pomocí suchého zipu (92 – 106 cm). Je možné do něj vložit pracovní opasek .

Nehořlavé antistatické bavlněné montérky do pasu Specter splňují požadavky na oděvy pro svářeče. Jsou vyrobeny ze 100% bavlny se zapínáním na knoflíky s překrytým lemem. Perfektně chrání před potřísněním roztavených kovů, popáleninami, tepelným a UV zářením (při práci s elektrickým obloukem). Disponují několika kapsami překrytými chlopněmi, které zabraňují pronikání jisker dovnitř sáčku.

Nejprodávanější zboží
Nehořlavé antistatické bavlněné montérky do pasu SPECTER

Nehořlavé antistatické bavlněné montérky do pasu SPECTER

Nehořlavé antistatické bavlněné montérky do pasu SPECTER Normy: EN ISO 13688: 2013, EN ISO 11611: 2015 (A1 A2), EN ISO 11612: 2015 (A1 A2…
494 včetně DPH
Svářečské kožené kalhoty SMART

Svářečské kožené kalhoty SMART

Svářečské kožené kalhoty SMART Normy: EN ISO 13688: 2013, EN ISO 11611: 2015 (A1) Svářečské kožené kalhoty. Vyrobeno z vysoce kvalitní hovězí kůže -…
682 včetně DPH
Svářečské kožené kalhoty WELD

Svářečské kožené kalhoty WELD

Svářečské kožené kalhoty WELD Normy: EN ISO 13688: 2013, EN ISO 11611: 2015 (A1) Svářečské kožené kalhoty. Vyrobeno z vysoce kvalitní hovězí kůže -…
1,479 včetně DPH

Zobrazuji všech 7 výsledků

odevy-help2
Poradíme vám s výběrem?
+420 511 440 750

Nehořlavé antistatické bavlněné montérky do pasu SPECTER

494 včetně DPH
modrá royal

Bavlněné antistatické svářečské montérky WELD

1,258 včetně DPH
šedá heather

Kožené kalhoty na svařování PROFI

1,479 včetně DPH
bílá

Svářečské kožené kalhoty WELD

1,479 včetně DPH
žlutá tmavá

Svářečské antistatické pracovní kalhoty BUKLER

1,510 včetně DPH
šedá charcoal

Žáruvzdorné ochranné pracovní kalhoty s laclem TERMOIZOL

3,586 včetně DPH
šedá heather

Svářečské kožené kalhoty SMART

682 včetně DPH
bílá