Zobrazit celý popis ... Skrýt celý popis ...

Svařování je specializovanou pracovní činností, která vyžaduje nejen dovednosti a znalosti ale také absolvování odborné zkoušky. Vedle toho je třeba myslet i na profesionální vybavení svářeče, jehož součástí je i adekvátní svářečská obuv . Boty pro svářeče jsou přizpůsobeny tomu, aby byly nejen pohodlné ale zároveň nijak nezvyšovaly riziko pracovního úrazu.
Ideální pracovní obuv pro svářeče
Práce svářeče přináší několik zdravotní rizika. Nadměrné zatížení očí, rychle měnící se světelné podmínky a také vysoké úrovně UV záření. Při svařování zároveň dochází k nadměrné tvorbě plynů a kouře, které zas mohou mít nepříznivý vliv na dýchací cesty. Svařování je také spojeno s rizikem vzniku popálenin a podle toho musí být svářečský oděv adekvátně přizpůsoben. K bezpečnému svařování tedy patří i kvalitní svářečská obuv.

Ideální pracovní obuv pro svářeče by měla být dostatečně odolná vůči vysokým teplotám , měla by mít také antistatickou úpravu a vedle svých bezpečnostních vlastnostech má svářeči poskytovat i dostatečnou míru pohodlí. Při svařování tedy nenechávejte nic náhodě a kromě kvalitní svářečské masky a oděvu si zajistěte i pořádně svářečské boty. Připravili jsme pro vás přehled jednotlivých modelů a shrnutí jejich nejdůležitějších výhod.
Kotníková svářečská obuv
Svářečská obuv po kotníky je tradiční volbou, která bude perfektním doplňkem k vašemu svářečského oděvu. Vybrat si v tomto směru lze obuv s bezpečnostními prvky i bez nich. Můžete mít tedy zesílenou ocelovou špičku odolnou proti nárazu . Důležitým komponentem je i protiskluzová podrážka odolná vůči benzenu a olejům, která má navíc antistatickou úpravu.

Výborným příkladem cenově dostupné a certifikované svářečské obuvi jsou kotníkové kozačky kategorie S1, které nabízejí vyvážený poměr bezpečnosti a komfortu. Tyto svářečské holínky splňují požadavky norem EN20345 a EN20344.
Svářečská obuv kategorie S3
Bezpečnostní svářečská obuv kategorie S3 vám nabídne maximální ochranu . Velkou výhodou je anatomický tvar vnitřní vložky, který vám poskytne dostatečnou oporu i během těch nejnáročnějších pracovních dnů. Počítat můžete i s prodyšnou podšívkou pohlcující pot a zabraňující zápachem. Co je ale nejdůležitější, při svářečských botách kategorie S3 se můžete naplno spolehnout na ocelovou špičku boty a bezpečnostní ocelovou vložku.

V naší nabídce svářečské obuvi samozřejmě nemohou chybět ani metal-free boty , tedy bez kovových povrchů. Kromě vstielky proti propíchnutí a odolné špičce se u vybraných modelů můžete spolehnout i na speciální HRO podrážku, která odolává kontaktní teplotě až na úrovni 250 ° C. Při profesionální svářečské obuvi máte jistotu, že vaše noha bude v botě dokonale izolována před sálavým teplem.
Vyberte si boty na svařování u nás
Naši nabídku svářečské obuvi jsme koncipovali tak, aby si z ní vybral opravdu každý – příležitostný svářeč i profesionál, pro kterého je svařování každodenní záležitostí. Vyberte si u nás svářečskou obuv základní kategorie SB ale bezpečnostní obuv kategorie S3 a chraňte své zdraví při svařování opravdu efektivně.

Nejprodávanější zboží
Svářečská obuv ALFAWELD SB

Svářečská obuv ALFAWELD SB

Svářečská obuv ALFAWELD SB Normy: EN ISO 20345: 2011, EN20344 Materiál: Svršek z hovězí kůže Podrážka z dvojitého polyuretanu Vlastnosti: - Protiskluzová podrážka -…
777 včetně DPH
Pracovní obuv COFRA® TAGO S3

Pracovní obuv COFRA® TAGO S3

Pracovní obuv COFRA® TAGO S3 Normy: EN ISO 20345: 2011, EN20344 Materiál: Svršek z vodotěsné kůže Podrážka z polyuretanu Vlastnosti: - Podšívka z prodyšné…
1,133 včetně DPH
Pracovní kožené kotníkové kozačky ALFAWELD S1

Pracovní kožené kotníkové kozačky ALFAWELD S1

Pracovní kožené kotníkové kozačky ALFAWELD S1 Normy: EN ISO 20345: 2011, EN20344 Materiál: Vyrobeno z hovězí kůže Podšívka z materiálu Cambrelle podrážka z polyuretanu…
588 včetně DPH

Zobrazuji všech 7 výsledků

odevy-help2
Poradíme vám s výběrem?
+420 511 440 750