Zobrazit celý popis ... Skrýt celý popis ...

Během jarního či podzimního počasí třeba počítat s deštěm. Ten dokáže být při práci velmi nepříjemný. Právě před ním se ochráníte nepromokavým oblečením vhodným do deště. Slova jako pracovní oblečení a nepromokavost jsou si v této kategorii velmi blízké. Co všechno musí mít pracovní oblečení do deště s reflexními vlastnostmi?
Oblečení musí splňovat jednotlivé normy
Zaprvé je třeba dbát na to, že během srážek vznikají mlhy. Právě tento faktor snižuje viditelnost a proto vás musí být dostatečně vidět. Je však třeba upřít pozornost na normy, které musí toto oblečení splňovat, a to konkrétně EN ISO 20471/2013 (popřípadě EN 471 + A1 / 2007 nebo starší norma EN 471/2003 – obě jsou stále platné). Každá třída reflexních pracovních oděvů určuje, v jakém prostředí je vhodné je nosit. Také mají definovanou požadovanou plochu reflexních prvků, jejich počet a rozmístění na oblečení.
vhodný materiál
Ideálními materiály do deště určitě doporučujeme polyester a polyuretan. Jejich hlavním úkolem je zabránit vodě proniknout přes materiál. Elasticita je důležitá co se týče pohybu. Vysoká pevnost materiálu vám zaručí odolnost vůči oděru a roztržení. Mnoho modelů má různé potěry ze syntetických látek, které dodatečně chrání oděv před vlhkostí a vodou.

Polyester je materiál vyrobený z ropy. Má za úkol odpudit vodu a mikroorganismy. Díky tomu, že není velmi prodyšný, s vhodnou tepelnou vrstvou pod bundou izoluje teplo během chladných pracovních dnů.
Důležité jsou barvy materiálu
Třeba dbát na to, aby vás za deštivého počasí bylo vidět. Proto musí mít oděv zářivou barvu. Typické jsou žlutá nebo oranžová. Ty vám dodají dostatečnou viditelnost během dne. Reflexní prvky jsou důležité během tmy. Retroreflexní pásy na oděvu jsou rovnoměrně rozmístěny na rukávech, pásu, stehnech či lýtkách. Tento materiál má během denního světla šedou až stříbrnou barvu. Ve tmě je nejvíce viditelná přímým zářením něj. Světlo totiž odrazí a stane se tak výrazně svítivým.
doporučení
Pracovní pláštěnka Feuer je ideálním oděvem do deštivého počasí. Je ze 100% -ního PES materiálu z polyuretanovým povlakem. Má podlepené švy, které zabraňují vodě projít pod látku. Speciální střih na zadní straně zajišťuje proudění vzduchu bez rizika vniknutí vody. Bunda je v souladu s normami EN471, EN343 a EN340.

Pracovní komplet do deště Tero ORANGE ve výrazné oranžové barvě je z větší části polyuretanový s polyesterovými vlákny. Díky vysoké kvalitě, pružnosti a pevnosti je tento set odolný vůči oděru či roztržení. Dostatečnou prodyšnost zabezpečuje ventilace na zádech a v podpaží. Kapuci zabudovanou v límci lze stáhnout v případě větrného počasí. Na ideální šířku lze stáhnout i rukávy, pás či kalhoty v oblasti kotníků.

Nejprodávanější zboží
Reflexní komplet pláštěnka do deště RAINER

Reflexní komplet pláštěnka do deště RAINER

Reflexní komplet pláštěnka do deště RAINER 30 % PVC , 70 % polyester Sada zabalená v sáčku Reflexní pruh < / span> na hrudi…
384 včetně DPH
Reflexní plášť do deště NERYL HiVis

Reflexní plášť do deště NERYL HiVis

Reflexní plášť do deště NERYL HiVis Normy: EN ISO 20471 Materiál: 65% polyuretan 35% PES Polyuretanová vodotěsná vrstva Vlastnosti: - Voděodolný plášť - Fluorescenční…
897 včetně DPH
Kalhoty do deště VIZWELL JK07

Kalhoty do deště VIZWELL JK07

Kalhoty do deště VIZWELL JK07 EN 343 voděodolnost a paropropustnost třída 3-2. - Vyrobeno z materiálu: 100% polyester Oxford 300D povrstvené polyuretanem - Elastický…
281 včetně DPH

Zobrazuji všech 5 výsledků

odevy-help2
Poradíme vám s výběrem?
+420 511 440 750