Zobrazit celý popis ... Skrýt celý popis ...

Pracovní rukavice jsou nezbytnou součástí výbavy každého, kdo se nebojí manuální práce a zároveň mu není lhostejná bezpečnost. Rukavice jsou základní ochrannou pomůckou pro práce v různých odvětvích, od potravinářství přes zdravotnictví až po těžký průmysl. Zjistěte, jak si vybrat ty správné pracovní rukavice, na co jsou jednotlivé druhy rukavic určeny a proč byste měli samotný výběr rukavic vždy pečlivě zvážit.

Vaše ruce si při práci zaslouží maximální ochranu a tím nejlepším řešením je výběr kvalitních pracovních rukavic. Správně zvolené rukavice se během práce doslova stanou vaší druhou kůží. Vašim rukám zajistí ochranu, kterou si zaslouží a to bez toho, abyste se museli jakkoli omezovat či polevovat z vašich nároků na komfort. Pracovní rukavice si můžete vybírat nejen podle materiálu, ale i specifických vlastností, které je předurčují na konkrétní pracovní činnosti.
Jak si vybrat pracovní rukavice?
Aby se vám s rukavicemi pohodlně pracovalo byť celý den, je nezbytné vybrat si správnou velikost . Ještě před výběrem rukavic si proto krejčovským metrem změřte obvod dlaně a délku dlaně od zápěstí až po konec prostředníčku. Podle tabulky velikostí si následně snadno můžete vybrat konkrétní velikost rukavic. Čím lepší budou pracovní rukavice vašim rukám sedět, tím pohodlnější bude jejich používání a zároveň budou precizní výsledky vaší práce.

Při výběru rukavic je dále třeba vzít v úvahu, na jaké předměty přijdete do kontaktu a také, jaké vlastnosti od rukavic očekáváte . Podle toho si už budete vědět snadno vybrat materiál a funkční doplňky pracovních rukavic. Pokud při práci docházíte do styku s tupými předměty, svou funkci splní i obyčejné pracovní rukavice z PVC nebo latexu , případně rukavice s nitrilovou vrstvou .

Pracovní rukavice s protiporéznou ochranou , případně pracovní rukavice odolné vůči teplu jsou zas určené do náročnějších podmínek, kde zacházíte s extrémně horkými nebo naopak extrémně studenými, či ostrými předměty. K výrobě těchto rukavic se používá zpravidla kevlar nebo tepluodolné vlákna. Protiporézne pracovní rukavice jsou perfektní volbou nejen při práci s ostrými nástroji, ale i sklem, plechy a trubkami.

Pro určité pracovní činnosti byly vyvinuty i speciální rukavice, které reflektují příslušné normy. Jde především o ochranné rukavice pro svářeče , rukavice pro kontakt s chemikáliemi, případně speciální antivibračné pracovní rukavice . Abyste si mohli udělat ještě lepší přehled, připravili jsme pro vás bližší přehled nejžádanějších druhů pracovních rukavic.
Jednorázové pracovní rukavice
Jednorázové rukavice jsou využívány v celé řadě profesí. Většina si je zřejmě spojuje se zdravotnictvím či potravinářství. Svou cenou a balením jsou jednorázové pracovní rukavice dostupnou volbou všude tam, kde potřebujete zajistit základní ochranu rukou a předmětů. Vybrat si můžete z různých materiálů, snad v největší míře je zastoupen latex a nitril.

Jednorázové pracovní rukavice u nás najdete v pudrování i nepudrovanom provedení . Pudrování usnadňuje nasazování rukavice, kdežto nepudrované rukavice jsou ideální, pokud potřebujete zabránit jakékoliv kontaminaci. Tyto ochranné prostředky jsou dostupné i jako chirurgické rukavice, případně sáhnout můžete i po ochranných rukávníky.
Protiporézne pracovní rukavice
Jak už z názvu vyplývá, protiporézne pracovní rukavice jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči proříznutí a ostrým předmětem. Kromě toho jsou velmi odolné vůči oděru a protržení. Vybrané modely protiporéznych rukavic jsou vybavené nitrilovou vrstvou zajišťující odolností vůči mastnotě, olejům a tukům.

Výbornou ochranu před proříznutím nabízejí i ocelové protiporézne rukavice, které jsou vhodné především pro řezníky, při zpracování kůže, plastů a řezání různých materiálů.
Antivibrační pracovní rukavice
Pracovní rukavice chránící při menších nárazech a vibracích jsou vybaveny měkkou plastovou vrstvou TPR se speciální strukturou. Takto upravené rukavice ochrání vaše ruce před nárazy a vibracemi, díky čemuž si antivibrační rukavice nacházejí své uplatnění především ve stavebnictví a různých oblastech průmyslu. Využívají se při práci s utláčadlami, motorovými pilami a jinými vibrujícími zařízeními.

Kromě svých antivibračních vlastností se tyto rukavice mohou pochlubit i velmi vysokou odolností vůči mechanickému poškození.
Textilní, kožené a kombinované pracovní rukavice
Textilní pracovní rukavice jsou tradiční volbou pro všechny jednodušší práce, například na zahradě, případně při jiných domácích pracích. Výhodou textilních pracovních rukavic je nejen jejich cena a nízká hmotnost, ale i zachování maximální citlivosti prstů. Věnovat se v nich tak můžete i práci, která vyžaduje jemnou motoriku.

Kombinované pracovní rukavice zase skládají z více materiálů, což je praktické zejména z pohledu životnosti a užitných vlastností. Běžné textilní rukavice mohou být tímto způsobem doplněny o nitrilovou vrstvu, případně koženou vrstvu zabezpečující větší pevnost rukavice. Tímto způsobem jsou také více chráněny exponovaná místa na rukavici.

V naší nabídce nemohou chybět ani celokožené rukavice , pro tento účel se nejčastěji využívá hovězí kůže. Své uplatnění si kožené pracovní rukavice nacházejí při různých mechanických pracích na stavbách nebo v průmyslu.
Svářečské a dielektrické pracovní rukavice
Pracovní rukavice na svařování v naší nabídce přirozeně nemohou chybět. Jsou vyrobeny z kvalitní hovězí kůže a umožňují vám přesný a pevný stisk. Jsou velmi odolné vůči oděru a zevnitř jsou podšité pro ještě větší pohodlí během práce. Svářečské rukavice jsou o něco déle než běžné pracovní rukavice a to z důvodu, aby zasahovaly až za zápěstí. Vyberte si z rukavic certifikovaných pro svařování.

Zapomenout nesmíme ani na speciální izolační rukavice , které jsou zárukou ochrany rukou před zásahem elektrickým proudem. Dielektrické rukavice se vyrábějí ze speciálně upravené gumy nebo kůže, díky čemuž velmi dobře izolují. Tyto rukavice by měly být součástí výbavy každého profesionálního elektrikáře.

Nejprodávanější zboží
Máčené rukavice REPO OX BLACK

Máčené rukavice REPO OX BLACK

Máčené pracovní rukavice REPO OX BLACK norma: EN420 Ochranné rukavice z polyesteru , potažené polyuretanem . Odolné proti opotřebení Poskytují vynikající obratnost a cit…
11 včetně DPH
Pracovní rukavice ochranné bílé REPO OX

Pracovní rukavice ochranné bílé REPO OX

Pracovní rukavice ochranné bílé REPO OX norma: EN420 Ochranné rukavice z polyesteru , potažené polyuretanem . o dolní proti opotřebení Poskytují vynikající obratnost a…
10 včetně DPH
Praktické rukavice DUCK SIMPLE 9

Praktické rukavice DUCK SIMPLE 9

kategorie: I. normy: EN420 Rukavice máčené v latexu . - úplet 100 % < span class = "hps"> bavlna - pružná manžeta - používají…
7 včetně DPH

Zobrazen 1. – 48. z 454 výsledků

Jednorázové chirurgické pracovní rukavice 100ks LATEX 22

211 včetně DPH
bílá

Jednorázové pracovní rukavice FOLIA 100ks

16 včetně DPH
bílá

Jednorázové Vinylové rukavice 100ks MERCATOR pudrované

283 včetně DPH
bílá

Pracovní rukavice HOBY HIVIS

79 včetně DPH
oranžová
žlutá

Latexové pracovní rukavice MARCA® AMARILLO

7 včetně DPH
žlutá

Jednorázové latexové rukavice 100ks MERCATOR LATEX pudrované

305 včetně DPH
bílá

Pracovní rukavice ORIN WINTER

94 včetně DPH
oranžová

Nitrilové pracovní rukavice MARCA® VERDE

16 včetně DPH
zelená kelly

Jednorázové Vinylové rukavice 100ks MERCATOR nepudrované

315 včetně DPH
bílá

Pracovní rukavice latexové STARLING

7 včetně DPH
žlutá

Jednorázové chirurgické rukavice 100ks VINYL BLUE

189 včetně DPH
modrá light

Kvalitní pracovní rukavice NITRENI GNT RED

11 včetně DPH
červená

Jednorázové chirurgické rukavice VINYL CLEAR 100 ks

189 včetně DPH
bílá

Pracovní rukavice z kozinky INPAK

63 včetně DPH
modrá navy

Pracovní rukavice MIC WIN ORANGE

148 včetně DPH
oranžová

Jednorázové pracovní rukavice 100ks PE

21 včetně DPH
bílá
modrá royal

Latexové pracovní rukavice MARCA® AZUL

12 včetně DPH
modrá royal

Pracovní rukavice TOP BLUE

53 včetně DPH
modrá navy

Gumové rukavice pracovní PVC 40 cm

53 včetně DPH
červená

Latexové rukavice FLUO OX ORANGE

15 včetně DPH
oranžová

Kožené pracovní rukavice CAMEL

63 včetně DPH
hnědá tmavá

Pracovní rukavice z kozinky MASTER RED

74 včetně DPH
červená

Latexové rukavice FLUO OX YELLOW

15 včetně DPH
žlutá

Pracovní rukavice PVC 60 cm

126 včetně DPH
červená

Bavlněné pracovní rukavice COTTON OX

10 včetně DPH
bílá

Pracovní kombinované rukavice UNICORN velikost 4 až 12

56 včetně DPH
zelená kelly

Ochranné rukavice máčené REPO WHITE GNT

11 včetně DPH
bílá

Máčené zimní rukavice WINUA

22 včetně DPH
oranžová

Pracovní rukavice máčené v dvojitém pěnovém latexu BLUE OX

18 včetně DPH
modrá royal

Pracovní rukavice na svařování MELY

79 včetně DPH
šedá heather

Pracovní rukavice gumové LATEX OX

13 včetně DPH
žlutá

Latexové rukavice DUCK OX 9

7 včetně DPH
červená
modrá royal

Pracovní svářečské rukavice MELY HARD

94 včetně DPH
šedá heather

Máčené zimní rukavice WINORT

23 včetně DPH
oranžová

Zimní pracovní rukavice HUNK THINSULATE

157 včetně DPH
bílá

Kožené zimní pracovní rukavice PETY ICE

150 včetně DPH
bílá

Pracovní rukavice ochranné bílé REPO HALF OX

8 včetně DPH
bílá

Pracovní rukavice s terčíky DOT SIMPLE BLUE

8 včetně DPH
modrá royal

Pracovní rukavice s terčíky DOT SIMPLE ORANGE

8 včetně DPH
oranžová

Pracovní rukavice máčené v latexu SPANDEX OX RED

16 včetně DPH
červená

Pracovní rukavice s terčíky DOT SIMPLE black

8 včetně DPH
černá

Pracovní rukavice máčené v latexu SPANDEX OX NAVY

16 včetně DPH
modrá navy

Latexové rukavice máčené RICK SIMPLE

8 včetně DPH
červená
modrá royal

Pracovní rukavice máčené v latexu SPANDEX OX ORANGE

16 včetně DPH
oranžová

Kvalitní pracovní rukavice KONY

35 včetně DPH
šedá heather

Kožené pracovní rukavice SIMY

53 včetně DPH
šedá heather

Pracovní rukavice nitrilové XERONIT BLUE

21 včetně DPH
modrá royal

Pracovní rukavice nitrilové XERONIT ORANGE

21 včetně DPH
oranžová