Zobrazit celý popis ... Skrýt celý popis ...

Můžeme říci, že vysoké teploty a intenzivní elektrický oblouk patří ke každodenní práci svářeče. Na tuto práci je třeba být skutečně připraven, zejména výběrem vhodné svářečské bundy a ostatních komponentů.
Proč je speciální oblečení důležité?
Vzhledem k práci s otevřeným ohněm a elektrickým nábojem zároveň, se povolání svářeče řadí mezi ty nejnebezpečnější povolání vůbec. Při manipulaci se zmíněnými prvky může přijít k popáleninám od ohně či roztaveného kovu. Speciální svářečské oblečení ochrání jeho nositele před riziky tohoto povolání a eliminuje je tak, aby uchránil své tělo a život .

Speciální oblečení se vyznačuje vhodným materiálem či funkčností, a to podle stanovených norem, které musí splňovat. Všeobecné výkonnostní požadavky určuje norma EN 13688 , která se zaměřuje na ergonómnosť, neškodnost či určování rozměrů oděvu a mnoho dalšího. Norma EN 11611 , zaměřující se na svářečské oděvy, určuje minimální požadavky na pracovní oblečení, které chrání jeho nositele před krátkými procesy se svařováním nebo podobnými procesy a příslušnými riziky. Mezi doplňkové normy patří EN 1149-5 a EN 13034
Materiál svářečských bund
Nehořlavost a antistatičnost jsou nejdůležitější vlastnosti každého svářečského oděvu . Je to proto, že při svařování pracovník manipuluje s elektrostatickým obloukem, který současně vytváří jiskry. Ty se snadno dokáží nalepit na hořlavý materiál a způsobit vám zranění. Mezi materiály, ze kterých lze nalézt oblečení pro svařovací činnosti patří upravená bavlna či kůže. Kůže poskytuje dobrou ochranu proti šupinám díky tomu, že není tvořena z vláken, na rozdíl od jiných materiálů . Má dlouhou životnost, ale preferujeme ji nosit do chladnějšího počasí. Je to z to z toho důvodu, že pokožka pod ní nedýchá, čímž se vaše tělo potí a zahřívá na nesnesitelnou teplotu. Právě to se v letních měsících může odrazit na vaší efektivitě a šikovnosti v práci. Nezapomínejte, že se v pracovním oblečení máte cítit příjemně a pohodlně.
doporučení
Nehořlavá antistatická bavlněná blůza Specter je vhodná jak pro svářeče, tak i pro brusič . Je vyrobena ze 100% bavlny a perfektně ochrání vaše tělo před postříkáním roztaveným kovem, popáleninami, tepelným a UV zářením či při práci s elektrickým obloukem . Má zapínání na knoflíky s překrytým lemem a dvě náprsní kapsy. Oproti standardním modelem je střih této bundy prodloužený a díky rukávem bez patentů vám nebudou překážet ve spojení se svářečskými rukavicemi.

Svářečská kožená bunda SMART je vyrobena z vysoce kvalitní štípané hovězí kůže. Střih bundy je všestranně navržen tak, aby se přizpůsobil na výšku pracovníka (170 – 182 cm) a také na obvodu hrudníku (112 – 126 cm). Límec bundy je z vnitřní strany olemovaný jemnou látkou, díky čemuž vám nedráždí krk při pohybu.

Nezapomínejte na dostatečnou ochranu celého těla se svářečskými kalhotami , kvalitnou obuví či pevnými svářečskými rukavicemi .

Nejprodávanější zboží
Nehořlavá antistatická bavlněná montérková blůza SPECTER

Nehořlavá antistatická bavlněná montérková blůza SPECTER

Nehořlavá antistatická bavlněná montérková blůza SPECTER Normy: EN ISO 13688: 2013, EN ISO 11611: 2015 (A1 A2), EN ISO 11612: 2015 (A1 A2 B1…
651 včetně DPH
Svářečská kožená bunda SMART

Svářečská kožená bunda SMART

Svářečská kožená bunda SMART Normy: EN ISO 13688: 2013, EN ISO 11611: 2015 (A1) Kožená svářečská bunda. Vyrobena z vysoce kvalitní štípané hovězí kůže…
661 včetně DPH
Svářečská antistatická pracovní bunda BUKLER

Svářečská antistatická pracovní bunda BUKLER

Svářečská antistatická pracovní bunda BUKLER Normy: EN ISO 13688, EN ISO 11611, EN ISO 11612, EN 1149-5, EN 13034, IEC 61482 Materiál: 80% bavlna,…
1,815 včetně DPH

Zobrazuji všech 7 výsledků

odevy-help2
Poradíme vám s výběrem?
+420 511 440 750