Blog

Jak se oblékat do chladných pracovních podmínek

Práce v zimních měsících nebo v chladných podmínkách, například ve skladech, může uspořádat nepohodlí ve formě chladu a chladu, které téměř vždy pocházejí z nohou. Nalezení správné obuvi, která vás udrží v bezpečí a teple, však může být náročné. Proto jsme pro vás shrnuli to nejdůležitější, jak se oblékat v chladných pracovních podmínkách.

Začněte se základy

Vy sami potřebujete vědět, jak jste náchylní k chladu. Ať už si potřebujete jen obout vysoké ponožky nebo potřebujete o něco vyšší dávku tepelné izolace, nepodceňujte základ, který tvoří izolační vrstvu mezi chodidly a botami. Pracovní ponožky by měly být pevné, aby dlouhodobě odolávaly nadměrnému tření během pracovního výkonu. Zapomeňte proto na levné a tenké ponožky, které jsou během měsíce nepoužitelné kvůli ztenčení látky nebo možným propíchnutím.

V kategorii  pracovních ponožek nabízíme mnoho druhů ponožek, ať už podle velikosti, tloušťky materiálu nebo délky. V zimě doporučujeme volit silnější materiály, které uleví vašim nohám od omrzlin nebo ztuhlosti prstů. Můžete si vybrat ponožky THERMO z teplé vlny, které zaručují tepelnou izolaci a pocit sucha díky dokonalé absorpci potu.

Pracovní obuv – izolace a ochrana nohou v jednom

Chladné pracovní podmínky mohou být v suchém i mokrém prostředí. Proto je nutné dbát na správný výběr zimní obuvi. Pro suché zimy můžeme doporučit různé typy pracovní obuvi, jako jsou kotníkové boty, poloholeňová obuv, nebo zimní zateplená obuv, s kompozitní špičkou nebo bez ní. Každý z druhů se liší hlavně výškou obuvi, od kotníku až po holení. Pracovní obuv by měla být silná a pohodlná a splňovat požadavky a normy podle vaší pracovní činnosti.

Mokré a chladné pracovní podmínky patří k těm nebezpečnějším. Jste-li v oblastech, kde je zima a zároveň vám může hrozit uklouznutí. V tomto případě doporučujeme zvolit stejné typy obuvi jako u suché obuvi, přičemž by měly splňovat standard, předepisují dispozici protiskluzovou podešví a vodotěsnou horní vrstvu.

Často se také používají gumové boty, které jsou ideální pro mokré podmínky. Pokud se obáváte, že v takové pracovní obuvi prochladnete, jednoduše zvolte  vložky do bot, které vytvoří ideální tepelnou vrstvu pro vaše nohy. Nabízíme však i izolované gumové holínky, kde není nutné kupovat izolované vložky zvlášť.

Pokud boty nemají odolnost proti vodě, může být jejich povrch impregnován speciálním sprejem, který na povrchu obuvi vytvoří izolační vrstvu, přes kterou voda neprojde. Doporučujeme impregnovat všechny typy obuvi, které nemají voděodolnost a věnovat zvláštní pozornost oblasti švů při nošení textilní obuvi.

Pokud jste si vědomi toho, že pracujete ve velmi chladných podmínkách a neobejdete se bez tlustých ponožek, v horším případě bez dvou párů ponožek, doporučujeme zvolit velikost bot o číslo větší. Zejména boty nemusí sedět tak dobře, jak byste chtěli, pokud zvětšíte nohu o několik milimetrů přidáním dvou silnějších vrstev. Pamatujte, že pohodlí je na prvním místě.

Funkční doplňky pro obuv

V rámci obuvnických doplňků vám můžeme doporučit jeden hlavní – vložky do bot. V naší nabídce naleznete vložky do pracovní obuvi z filcu, které poskytují skvělou izolační vrstvu v chladných pracovních podmínkách. Mimo jiné si můžete vybrat i termo vložky nebo tvarované vložky, které vám kromě tepla dodají i dávku požadovaného komfortu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *