Blog

Jak si vybrat pracovní rukavice pro různé práce v okolí domu?

Pokud jste kutil sám nebo jen občasný opravář běžných věcí, které se čas od času porouchají, víte, že pracovních rukavic doma není nikdy dost. Ať už se jedná o jednorázové pracovní rukavice, gumové pracovní rukavice nebo textilní pracovní rukavice, prostě jich není nikdy dost. Ale víte, jaké rukavice jsou v domácnosti nejžádanější?

Práce na zahradě

Speciálně navržené rukavice pro zahradní práce často kombinují pružný materiál na zadní straně ruky s odolným materiálem na dlaních a prstech. Takové rukavice se nazývají máčené, protože jsou vyrobeny z elastické textilie pogumované trvanlivou vrstvou v části dlaně a prstů. Najdete je v kategorii  máčených pracovních rukavic v různých stylech a materiálech s různou trvanlivostí.

Výhodou máčených rukavic je mimořádný komfort v kombinaci s trvanlivostí a výhodou vynikající manipulace se zahradním nářadím. Díky gumovému materiálu v oblasti dlaně máte možnost pevně uchopit jakékoli nádobí bez obav ze zranění nebo vyklouznutí z rukou.

Pokud pracujete s chemikáliemi, jako jsou spreje, pesticidy nebo hnojiva, doporučujeme při manipulaci s nimi používat celogumové rukavice, abyste zabránili kontaktu s pokožkou.

Stavební úpravy v okolí domu

Při stavebních pracích mimo dům je důležité zvolit správné pracovní rukavice, které chrání vaše ruce před potenciálním nebezpečím nebo zraněním. Existuje několik typů materiálů, které se používají při výrobě pracovních rukavic, včetně kůže, latexu, nitrilu, PVC a dalších.

Ve většině případů budete potřebovat rukavice vyrobené z odolného materiálu, které vás ochrání před ostrými předměty, chemikáliemi nebo jinými druhy nebezpečí. Kožené rukavice jsou oblíbenou volbou pro venkovní stavební práce, protože jsou odolné proti poškození a odpuzují vodu. Kombinovaná kožená a textilní rukavicemohou být podobnou volbou.

Malování a rekonstrukce

Pro malířské práce budete chtít pracovní rukavice, které jsou odolné vůči barvám a chemikáliím. Rukavice vyrobené z nitrilu nebo latexu jsou často vhodné, protože tyto materiály jsou odolné vůči chemikáliím a poskytují účinnou bariéru. Buď se rozhodněte pro pevnější jednorázové rukavice, nebo zvolte tenčí gumové pracovní rukavice pro více použití.

Čištění

V závislosti na tom, co budete čistit, si můžete vybrat rukavice vyrobené z různých materiálů, jako je latex, nitril, PVC, gumové, kožené nebo textilní rukavice. Každý materiál má své výhody a omezení. Latexové nebo nitrilové rukavicejsou dobrou volbou pro ochranu proti chemikáliím a nečistotám. Textilní rukavice mohou být naopak vhodné pro ochranu před teplem nebo při stěhování nábytku.

Práce se dřevem nebo kovem

Ať už hromadíte dřevo na zimní sezónu nebo pracujete s kovem, u obou typů používáte nástroje, které vás mohou zranit. Pro takovou práci jsou ideální protiporézní rukavice, které vás díky odolnému materiálu ochrání před možným nebezpečím. Při manipulaci se samotným dřevem nebo kovem je vhodné nosit rukavice, které vám neurobí otlaky,neprojdou přes ně třísky nebo jiné úlomky dřeva a kovu. Pro tyto činnosti doporučujeme zvolit celokožené rukavice nebo kombinace kůže a textilu.

Důsledky nesprávně vybraných pracovních rukavic pro různé akce

Existuje několik běžných a závažnějších problémů, které lze kombinovat s nesprávně zvolenými rukavicemi. Obecně se může jednat o samotné poranění rukou, ať už odřením, píchnutím nebo podrážděním kůže. Tato zranění často nejsou nebezpečná, ale rána by měla být okamžitě ošetřena.

Nesprávně zvolené rukavice vám mohou ztížit práci s těžkou technikou, což činí vaši práci nebezpečnější pro vás i pro vaše okolí. Představte si, že při řezání nebo sečení vám technika vyklouzne z rukou jen proto, že jste si vybrali typ rukavice, která nemá schopnost pevně držet předměty ve vašich rukou. Takové chyby mohou mít také fatální následky.

Nezapomeňte – zodpovědně si vyberte pracovní rukavice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *