Blog

Které druhy pracovních rukavic jsou nejodolnější vůči perforaci a přetržení?

Na trhu existuje řada pracovních rukavic, které by měly odolat vysokému mechanickému zatížení. Ne každý typ nebo materiál však odpovídá pracovní činnosti, kde je toto zatížení pravidelné. Proto vám v tomto článku představíme několik typů pracovních rukavic a jejich odolnost proti perforaci a trhání, od nejméně po nejvíce odolné.

Latexové a nitrilové pracovní rukavice

Latexové a nitrilové rukavice najdete v sekci jednorázových rukavic. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednorázové rukavice, jsou vhodné pro potravinářský, laboratorní nebo farmaceutický průmysl.

Latexové rukavice jsou elastické a mají schopnost zvládnout mírné perforace nebo přetržení při běžných pracovních úkolech, jako je manipulace s nástroji nebo materiály s malými ostrými špičkami. V extrémních situacích nebo dlouhodobém kontaktu s agresivními chemikáliemi však mohou být méně odolné.

Nitrilové rukavice mají vyšší odolnost proti perforaci a přetržení ve srovnání s latexovými rukavicemi. Jsou vhodné pro náročnější úkoly, včetně práce s chemikáliemi, oleji a ostrými předměty. Nitrilové rukavice jsou také často považovány za odolnější vůči riziku přetržení.

Gumové pracovní rukavice

Gumové pracovní rukavice mají značnou odolnost proti perforaci a roztržení, což je činí vhodnými pro některá specifická pracovní prostředí a úkoly. Tyto rukavice jsou schopny zvládnout středně těžké až střední zatížení, včetně manipulace s ostrými předměty, chemikáliemi a hrubými materiály. Jejich trvanlivost lze zlepšit výběrem rukavic větší tloušťky nebo speciálního materiálu pro zvýšení ochrany. Je však důležité si uvědomit, že gumové rukavice nejsou nezničitelné, proto dbejte na jejich pravidelnou výměnu.

Textilní pracovní rukavice

Textilní pracovní rukavice, které jsou vyrobeny z různých textilních materiálů, mají omezenou odolnost proti perforaci a roztržení ve srovnání s jinými typy rukavic. Jsou schopny zvládnout střední zatížení, jako je manipulace s nářadím, dřevěnými materiály nebo jinými tupými předměty.

Jejich trvanlivost lze zlepšit použitím textilních rukavic s pevnými výztuhami nebo vrstvami, které poskytují lepší ochranu. Můžete si také vybrat kožené a textilní pracovní rukavice  nebo máčené pracovní rukavice, které poskytují vyšší odolnost proti roztržení. Při práci s ostrými nebo nebezpečnými materiály je však lepší zvážit následující dva typy pracovních rukavic.

Kožené pracovní rukavice

Kožené pracovní rukavice jsou  známé svou vysokou odolností proti perforaci a roztržení, díky čemuž jsou vhodné pro širokou škálu pracovních úkolů a prostředí. Tyto rukavice jsou schopny manipulovat se středně těžkými až těžkými břemeny, včetně manipulace s ostrými nástroji, hrubými materiály a špičatými předměty. Jejich trvanlivost je často závislá na tloušťce a kvalitě kůže, zatímco rukavice vyrobené ze silnější a silnější kůže poskytují větší ochranu.

Kromě toho má tento typ pracovních rukavic specifické výhody, jako je odolnost vůči tření, chemikáliím a teplu. Jsou oblíbené při práci ve stavebnictví, při manipulaci s kovovými materiály a v dalších prostředích, kde je vyžadována spolehlivá ochrana rukou.

Kovové pracovní rukavice

Kovové pracovní rukavice jsou speciálně navrženy pro vysokou odolnost proti perforaci a přetržení. Tyto rukavice jsou schopny zvládnout extrémní zatížení a jsou vhodné pro mnoho náročných pracovních prostředí a činností. Zde jsou některé hlavní výhody týkající se jejich trvanlivosti:

  • Vysoká odolnost proti perforaci
  • Ochrana proti roztržení
  • Vysoce kvalitní a odolné materiály
  • Vhodné pro nejnáročnější pracovní profese nebo úkoly

Díky své vysoké odolnosti proti perforaci a roztržení jsou kovové rukavice nepostradatelné v prostředích, kde je vyžadována maximální ochrana rukou před ostrými a špičatými předměty.

Jak už možná víte, různé typy pracovních rukavic poskytují různou nosnost, takže si musíte vybrat ty, které jsou ideální pro vaši profesi nebo činnost. Není třeba vybírat ty nejtrvanlivější, pokud to vaše pracovní činnost nepotřebuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *