Blog

Nejlepší pracovní oděvy pro muže v roce 2023

Mužské profese jsou obecně charakterizovány vyšší námahou nebo obtížností. Jejich pracovní oděvy by proto měly být odolnější proti oděru, nárazu nebo těžké mechanické práci. Manuální profese vyžadují vysoce kvalitní pracovní oděvy, které ochrání pracovníka před nástrahami v pracovních oblastech. Ať už pracujete uvnitř nebo venku, podívejte se na nejlepší pracovní oblečení pro muže pro rok 2023.

Nejvíce poptávané pozice v roce 2022

Podle četných výzkumů vyplývá, že nejžádanější mužská pracovní místa se vyznačují manuální prací. Procesní inženýr, technik údržby, nástrojař nebo operátor výroby byla volná místa, o která se v roce 2022 nejvíce zajímali muži. Jedná se o manuální práce, které vyžadují druh pracovního dresscode, který se skládá z vysoce kvalitního oblečení, odolného vůči vysoké úrovni pohybu. Můžeme konstatovat, že  poptávka po těchto pozicích pokračuje, stejně jako po dalších manuálních pracích, zejména z prostředí stavebnictví.

Pracovní bundy, které chcete mít

S příchodem vysokých cen energií mnoho společností „škrtí“ zejména v oblasti vytápění. Proto můžeme za nejlepší bundy pro letošní rok považovat především zateplené pracovní bundy, které vás udrží v teple. Všechny pracovní pláště s hmotností materiálu od 300g/m2 jsou ideální do chladnějšího počasí. Oblíbené jsou také kapsy v různých částech bundy, manžety na rukávech nebo guma v pase. Je to takové příslušenství, které může učinit nošení pracovního oděvu přiměřeně pohodlným. Pro silniční profese rozhodně doporučujeme zimní reflexní bundy s fluorescenčními barvami a reflexními pásy s vysokým jasem obepínajícími celé svrchní oblečení.

Nic není žádanější než pracovní kalhoty

Pracovní kalhoty jsou obecně používanější než pracovní bundy. Ať už je léto nebo zima, mít kvalitní pracovní kalhoty v práci je na prvním místě. V závislosti na práci mohou být pracovní kalhoty vyrobeny z odolných materiálů, jako je džínovina, plátno nebo khaki.

Nejoblíbenějším střihem jsou montérkové kalhoty do pasu, které poskytují pohodlí při jakékoli manuální práci. Pracovní kalhoty s bryndákem jsou podobné kombinézám. Poskytují spoustu kapes pro pracovní nástroje, které potřebujete mít vždy po ruce. S laclem máme v nabídce i zateplené zimní pracovní kalhoty.

Oděvy, které musí vydržet hodně

Tam, kde nestačí klasické pracovní oděvy, je nutné přitvrdit ochranu zdraví a bezpečnosti. To naznačuje kvalitnější a odolnější materiál, ale také jeho specifické vlastnosti. Najdete zde něco pro sebe v oblasti pracovních kabátů nebo kombinéz, chemických oděvů, kombinézy pro včelaře nebo svářeče. Každá speciální profese vyžaduje specifické pracovní oděvy s materiály, které jsou odolné vůči daným pracovním podmínkám.

Na své si přijde i zdravotnický personál

Lékaři, chirurgové nebo kdokoliv, kdo pracuje ve farmaceutickém průmyslu a medicíně. Chcete-li se cítit pohodlně v době, kdy pracujete přesčas a hodně, musíte se cítit pohodlně za všech podmínek. Rozhodně nejoblíbenější pracovní oděvy patří k těm, které obsahují směs polyesteru a bavlny. Díky tomu oblečení dýchá a nestane se nepohodlným ani po několika hodinové šichtě. V barevných vzorech  zdravotnických košil a zdravotnických kalhotsi vyberou dámy i pánové.

Nezapomeňte na funkčnost pracovních oděvů

Populární pracovní oděvy jsou zejména ty, které vydrží pracovní zátěž několik měsíců až let. Zpravidla se berou v úvahu pevné švy, ať už se jedná o jednotné nebo dvojité nebo trojité šití. Díky tomuto detailu si můžete být jisti, že pracovní oděvy vydrží i vysoký nápor pohybu. Doporučuje se také sledovat zapínání, a tedy zda se jedná o kovové zipy a knoflíky nebo plastové. U všech kvalitních oděvů se setkáte s kovovým zapínáním, protože jejich životnost je ve srovnání s plastem výrazně vyšší. Sledujte také střihy, počet kapes nebo úpravu velikosti v oblasti rukávů, pasu nebo kotníků.

V naší nabídce najdete řadu kvalitních a moderních pracovních oděvů, které vám vydrží nejen v roce 2023, ale i další. Věříme, že si vyberete podle svých preferencí, budete se v oděvu cítit pohodlně a bude vám sloužit co nejdéle. Pokud vybíráte kvalitní pracovní oděv pro větší firmu, nezapomeňte  zvážit možnost potisku oděvu s logem společnosti, abyste zajistili rozlišitelnost a zapamatovatelnost značky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *