Blog

Pracovní oblek vs. kombinéza – jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Různá povolání vyžadují různé pracovní nebo ochranné oděvy. Mezi ty nejpoužívanější však patří montérkové pracovní oděvy, v příjemných materiálech a střihech. Mnoho pracovníků však neví, zda se pro jejich pracovní činnost lépe hodí montérská souprava nebo naopak kombinéza. Pojďme se podívat na klady a zápory těchto dvou typů pracovních oděvů, abyste si mohli vybrat pohodlný pracovní oděv pro svou práci nebo koníček.

Výhody montérkové soupravy

Montérková súprava se může skládat z různých typů vrchního a spodního oděvu. Svrchní oděvy jsou převážně kombinézy, ať už tenčí, zateplené nebo reflexní. Kombinézové kalhoty v naší nabídce najdete také v různých provedeních. Pracovní kalhoty do pasu, kalhoty s laclem,  pracovní kraťasy nebo zimní zateplené modely.

Jednou z hlavních výhod montérkových souprav je fakt, že spodní a horní část můžete kombinovat podle očekávaného pohodlí nebo pracovní aktivity. Lehce sladíte kalhoty s náprsenkou a montérkovou bundu nebo celý zateplený komplet. Jedná se o osobní preference, které se liší od člověka k člověku.

Další výhodou je bezproblémová regulace teploty. Pokud je v pracovních podmínkách teplo, nemusíte nosit montérkovou bundu a můžete také zvolit pracovní šortky před dlouhými pracovními kalhotami. Funguje to i opačně – v chladných podmínkách.

Nevýhody montérkové soupravy

Mezi nevýhody, které nemusí být nevýhodou pro každého, patří potenciální riziko nechráněných oblastí těla. Například při sedavém zaměstnání nebo při klečení může být odhalena dolní část zad, která se při nevhodné teplotě může nachladit, ztuhnout nebo se na základě toho mohou vyklubat jiné nepříjemné situace. Přesto si však myslíme, že pracovní montérková souprava nemá žádné závažné nedostatky.

Výhody pracovních kombinéz

Pracovní kombinézy jsou v některých profesích nutností a představují větší pohodlí a ochranu těla. Na první pohled vypadá jako montérková souprava, ale tento oděv se skládá z jednoho kusu materiálu. Ve stejně pohodlném materiálu u nás naleznete spoustu barevných možností, s přídavnými kapsami na uschování malého náčiní či s reflexními prvky. Množství pracovních kombinéz z naší nabídky dokonce kopíruje styly našich montérkových souprav.

Kromě klasických bavlněných pracovních kombinéz najdete v naší nabídce i další styly relevantní pro různé pracovní činnosti nebo profese. Mohou to být ochranné kombinézy proti virům, jednorázové kombinézy pro malířské práce nebo maskovací kombinézy ideální pro rybaření, lov nebo hry jako pinball nebo airsoft.

Nevýhody pracovních kombinéz

Mezi nevýhody pracovních kombinéz patří těžší oblékání nebo svlékání, ale také omezení v některých pohybech. Vzhledem k tomu, že kombinéza je vyrobena z jednoho kusu, může být nepříjemné chodit na toaletu nebo jiná místa, kde se potřebujete svléknout.

V rámci svlékání můžeme zmínit i regulaci tepla, která je u pracovních kombinéz nedostatečná. Tělesnou teplotu můžete regulovat pouze rozepnutím zipu nebo svlečením celé horní části oděvu, což může následně překážet v práci. Šikovní mistři však znají více než jeden trik, jak si práci zpříjemnit, a tak horní část pracovní kombinézy zavazují rukávy přes pas.

Výběr pracovních oděvů je individuální záležitostí každého. Každý preferuje jiný střih, velikost, barvu, model nebo typ pracovních oděvů, proto se nemusíme divit široké nabídce pracovních oděvů. Ať už si tedy vyberete montérkovou soupravu nebo pracovní kombinézu – volba je na vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *