Blog

Proč dámy potřebují svou vlastní kategorii pracovních oděvů?

Ženy jsou součástí pracovní síly po staletí a jejich přínos pro ekonomiku nelze ignorovat. Přetrvávajícím problémem je však nedostatek vhodných pracovních oděvů určených speciálně pro ženy. Příliš dlouho se ženy musely spokojit s nepadnoucím a nepohodlným oblečením, které může nejen brzdit jejich výkon, ale také podkopávat jejich sebevědomí.

To vedlo ke vzniku nové kategorie pracovních oděvů speciálně navržených pro ženy. Tato kategorie se zaměřuje na jedinečné potřeby zaměstnaných žen, včetně jejich tvaru těla, velikosti a povahy jejich práce. Vzhledem k tomu, že stále více žen vstupuje do tradičně mužských oborů, jako je stavebnictví, strojírenství a výroba, je stále důležitější mít pracovní oděvy, které jsou funkční a módní.

Dámské střihy pracovního oblečení

Pokud jde o pracovní oděvy, ženy se historicky musely spokojit s nepadnoucím oděvem určeným pro muže. Jedná se o přetrvávající problém v odvětvích, kde tradičně dominují muži, jako je stavebnictví, výroba a strojírenství, kde jsou pracovní oděvy často navrhovány s ohledem na mužská těla. V důsledku toho musí ženy nosit oblečení, které je příliš velké nebo příliš malé, což může bránit jejich pracovnímu výkonu, bezpečnosti a pohodlí.

Velikostní rozdíly mezi pánskými a dámskými pracovními oděvy mohou být významné. Pánské oblečení je obecně navrženo s širšími rameny, užšími boky a delším trupem, zatímco dámské oblečení je navrženo s širšími boky, užšími rameny a kratším trupem. Proto si dámy mohou vybrat z nabídky dámských triček a mikin, které jsou pohodlné a perfektně padnou.

Stejným problémem jsou také pracovní kalhoty, které nejsou přizpůsobeny úzkému pasu ženy, nebo požadované délce či šířce kalhot. V nabídce dámských pracovních kalhot si můžete vybrat vhodné pracovní oděvy pro stavební práce, zahradnictví, zdravotní pozice a mnoho dalšího. Kromě toho z pánského oblečení nabízíme také pohodlné sukně, které se hodí pro gastronomické a hoteliérské pracovní pozice.

Dámské velikosti

U střihů také můžeme zmínit i velikosti pracovního oblečení, které se výrazně liší mezi oběma pohlavími. Zatímco nejmenší pánská velikost představuje oděv ideální pro muže nižšího a útlejšího vzhledu, pro ženu by tato velikost představovala středně velkou možnost.

Rozdíly ve velikostech mezi mužskými a ženskými pracovními oděvy mohou mít vážné důsledky pro pracovní výkonnost a bezpečnost žen. Nepadnoucí oblečení může ženám ztěžovat volný pohyb, což může být nebezpečné zejména při fyzicky náročných zaměstnáních. Kromě toho oblečení, které je příliš těsné nebo příliš volné, může být nepohodlné, což ženám ztěžuje soustředění na práci.

Pokud vybíráte z unisex modelů, jako jsou pracovní trička s rovným střihem, nezapomeňte si zkontrolovat výběr vaší velikosti v tabulce velikostí, kterou najdete u téměř všech pracovních oděvů.

Velikost pracovní obuvi

Obrovským rozdílem, který se týká pracovní obuvi, je rozdíl mezi velikostmi bot žen a mužů. Zatímco průměrná velikost nohou pro ženy je 39, pro muže je to velikost 43. Přesto má řada žen nejčastěji velikosti mezi 36 a 38.Tento fakt je velmi důležitý pro výběr pracovních bot ze strany žen.

Množství kvalitních pracovních bot je směřováno na stranu mužů a nabízí své modely od větších velikostí. V závislosti na robustnosti boty je stereotypem spojovat pracovní obuv s profesemi, které vykonávají muži. U nás si však přijdou na své dámy, a to u dámské pracovní obuvi k různým typům profesí.

V naší nabídce najdete množství druhů pracovní obuvi, od sportovních tenisek, pracovních sandálů až po zdravotní obuv. Množství z modelů mají unisex provedení, které mají menší velikosti, ideální pro ženy. Mimo jiné si na své přijdete také díky barevným provedením, díky kterým se výrazně odlišíte od ostatních pracovníků a vytvoříte si vlastní styl.  Každá žena si zaslouží pracovat v pohodlném pracovním oblečení a obuvi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *